2016-04-04

Avdelning Gävle, Dala, Sundsvall

Avdelning Gävle Dala Sundsvall

Avdelning Gävle Dala Sundsvall har cirka 900 medlemmar. Gävle-Dala-Sundsvallsavdelningens verksamhetsområde är södra delen av Norrland och norra delen av Svealand.

Verksamhet

Avdelningens verksamhet syftar till att inspirera medlemmarna och skapa möjligheter att utveckla givande nätverk inom avdelningens område. För att stärka medlemmarnas kompetens erbjuder avdelningen också kurser, konferenser och andra mötesaktiviteter.

Styrelse och funktionärer

Vid senaste årsmötet valdes följande styrelse. Du som vill ha kontakt med någon i styrelsen, klicka på e-postadressen och sänd ett e-postbrev!

Crister Forslund, Ordförande
Longwind Coaching AB
Iggesund
0650-207 53, 0706-31 97 74
crister.forslund@icloud.com

Lena Hagström, Sekreterare
ABB AB, HVDC
Ludvika
0240-78 21 90, 0240-178 84, 0702-55 42 50
lena.hagstrom@se.abb.com

Per Sjödin, Ledamot, Valberedning sammakallande
NKT Cables AB
Linghed
010-716 85 58, 0246-221 53, 0703-09 85 58
per.sjodin@nktcables.com

Christer Fridlund, Ledamot
ABB AB, Power Products
Ludvika
0240-78 29 12, 070-378 29 12
christer.fridlund@icloud.com

Marie Bohm, Ledamot
NKT Cables AB
Rättvik
010-716 86 31, 0248-516 42, 0761-49 71 08
marie.bohm@nktcables.com

Bengt Andersson, Ledamot
Vallsta Skogsmaskiner
Arbrå
0278- 403 20, 0706-01 07 51
bengt@samsons.se

Per Skalin, Ledamot
NKT Cables AB
Bjursås
0761-00 52 18
per.skalin@nktcables.com

Pekka Junttila, Suppleant
ABB AB, Power Products
Ludvika
073-096 80 60
pekka.junttila@se.abb.com

 

 

 

Uppdaterat: 2016-04-04

Bli medlem