2015-06-22

Avdelning Syd

Avdelning Syd

Avdelning Syd har cirka 1 600 medlemmar i Skåne och Blekinge.

Vår målsättning är att:

  • Stöd till våra medlemmar och företrädare i Teknik & Motor Syd.
  • Skapa nätverk för erfarenhetsutbyte även utanför föreningen inom Ledarna.
  • Ge stöd och råd till våra medlemmar och företrädare i Teknik & Motor Syd.
  • Skapa möjligheter genom utbildningar samt information.
  • Vara en röst för att påverka, centralt, förening och förbund.

 

Styrelse och funktionärer

Vid senaste årsmötet valdes följande styrelse. Du som vill ha kontakt med någon i styrelsen eller delta i nätverket, klicka på e-postadressen och skicka ett mejl.

Christer Nilsson, ordförande, AU
0708-53 50 20
christer@savehyr.se

Ann-Marie Persson, vice ordförande, AU 
0709-56 09 29
annmarie.persson@gmail.com

Roger Jönsson, sekreterare AU
0455-55 911
roger.s.jonsson@se.abb.com

Jens Fredin Olsson, ledamot
0431-85 251
jens.fredin.olsson@lindab.se

Ingmar Olsson, ledamot
0766-77 73 19
ingmar.olsson@bilcentrumgruppen.se

Jesper Johansson, ledamot
044-712 70
jjohan38@hotmail.com

Katharina Anderberg, suppleant
040-31 10 00
katharina.anderberg@bilia.se

Shaip Selimi, suppleant
040-31 13 03
shaip.selimi@bilia.se

Morgan Svensson, suppleant
040-43 65 92; 0706-43 65 43
morgan.svensson@platspecialisten.se

Johan Malmström, suppleant
045-55 58 90; 0768-30 99 10
johan.x.malmstrom@se.abb.com

Sven-Ove Svensson, suppleant
045-477 46 50; 0768-33 15 02
sven-ove.svensson@shiloh.com

 

Lars Törnblad, valberedningen
040-31 13 76
lars.tornblad@bilia.se

Bengt Wedin, valberedningen
040-59 25 22
bengt.wedin@siemens.com

Uppdaterat: 2016-04-04

Bli medlem