2013-08-30

Avdelning Väst

Bakre raden från vänster: Fredrik Ahlen, Mats Andersson, Raimo Särkijärvi, Tommy Löfgren
Främre raden från vänster: Glenn Magnusson, Inge Magnusson, Linda Hinderyd, Rick Lyrebrant, Ann Persson
Ej på bild: Lars Karlsson-Ek

Avdelning Väst har cirka 3 500 medlemmar. Västavdelningens verksamhetsområde omfattar Västra Götalands län.

Avdelningens verksamhet syftar till att inspirera medlemmarna och skapa möjligheter att utveckla givande nätverk inom avdelningens område. För att stärka medlemmarnas kompetens erbjuder avdelningen också kurser, konferenser och andra mötesaktiviteter.

Vi ska dessutom vara ett stöd och komplement till förbundet och lokala föreningar för att nå de många företrädare som finns runt om i Västsverige.


Styrelse och funktionärer

Vid senaste årsmötet valdes följande styrelse. Du som vill ha kontakt med någon i styrelsen, klicka på e-postadressen och sänd ett e-postbrev!

Glenn Magnusson
Ordförande
AU
Företag: Volvo Personvagnar, Göteborg
Telefon arbete: 031-59 13 74
Mobil: 0733-33 00 96
gmagnus1@volvocars.com

Ann Persson
Vice ordförande
AU
Företag: Volvo Personvagnar, Skövde
Telefon arbete: 0500-27 43 67
Mobil: 0733-33 37 98
ann.persson@volvocars.com

Raimo Särkijärvi
Sekreterare
AU
Företag: Volvo Global Powertrain, Skövde
Telefon arbete: 0500-78 80 62
Mobil: 0735-58 80 62
raimo.sarkijarvi@volvo.com

Linda Hinderyd
Vice sekreterare
Företag: Ericsson AB, Borås
Telefon arbete: 010-714 31 49
Mobil: 0702-68 98 49
linda.hinderyd@ericsson.com

Tommy Löfgren
Ledamot
Företag: Stjernfjädrar, Herrljunga
Telefon arbete: 0513-178 27
Mobil: 0706-92 58 81
tommy.lofgren@stjernfjadrar.se 

Mats Andersson
Ledamot
Företag: Enercon Energy Converter AB
Ort: Uddevalla
Telefon arbete: 040-685 72 48
Mobil: 0721-56 18 33
mats.andersson@enercon.de

Rick Lyrebrant
Ledamot
Företag: Volvo Bil i Göteborg
Ort: Göteborg
Telefon arbete: 031-380 82 53
Mobil: 0705-88 14 42
rick.lyrebrant@volvobil.se

Inge Magnusson
Ledamot
Företag: Volvo Penta
Ort: Göteborg
Telefon arbete: 031-322 16 41
Mobil: 0739-02 16 41
inge.magnusson@volvo.com 

Fredrik Ahlen
Ledamot
Företag: Dahrentråd
Ort: Nossebro
Telefon arbete: 0512-30 03 87
Mobil: 0706- 841109
fredrik.ahlen@dahrentrad.se 

Uppdaterat: 2015-01-29

Bli medlem