Kontaktuppgifter

Här hittar du kontaktuppgifter till styrelsen för Ledarna inom Processindustrin.

Anders Georgson, ordförande
070-648 69 65
SSAB Borlänge
anders.georgson@ssab.com

Karin Dahlstedt, kassör
Nouryon Sundsvall
070-315 04 61
karin.dahlstedt@nouryon.com  

Svante Sjölander, Vice ordförande
St1 Refinery AB Göteborg
070-482 28 65
svante.sjolander@st1.se

Anders Svedlund, sekreterare
Sandvik AB Sandviken
076-134 96 26
anders.svedlund@sandvik.com

Mikael Karlberg, ledamot
070-538 36 79
karlberg5@telia.com

Mikael Svälas, ledamot
SSAB Borlänge
070-205 52 92 
mikael.svalas@ssab.com 

Martin S Johansson, ledamot
SSAB Oxelösund
070-287 47 64
martin.johansson2@ssab.com

Suppleanter 

Pia Gustavsson
Ardaghgrup Limmared
0720-80 86 66
pia.gustavsson@ardaghgroup.com

Boris Parezanovic
Akzonobel Malmö
0708-35 52 55
boris.parezanovic@akzonobel.com

Stefan Tallfjärd
LKAB Gällivare
0703191614
stefan.tallfjard@lkab.com

 

Valberedning

Marie Boderos
Astrazeneca Södertälje
0730-71 54 39
Marie.boderos@astrazeneca.com

Tina Söderlund
Astrazeneca Södertälje
076-779 77 21
tina.soderlund@astrazeneca.com

Jessica Lindgren
Careofsweden Limmared
076 339 88 11
jessica.lindgren@careofsweden.se

Petra Olofsson
Boliden Gällivare
070 175 26 11
petra.olofsson@boliden.com