Avdelning Gävle, Dala, Sundsvall

Avdelning Gävle Dala Sundsvall har cirka 900 medlemmar. Gävle-Dala-Sundsvallsavdelningens verksamhetsområde är södra delen av Norrland och norra delen av Svealand.

Avdelningens verksamhet syftar till att inspirera medlemmarna och skapa möjligheter att utveckla givande nätverk inom avdelningens område. För att stärka medlemmarnas kompetens erbjuder avdelningen också kurser, konferenser och andra mötesaktiviteter.

Styrelse och funktionärer

Vid senaste årsmötet valdes följande styrelse. Du som vill ha kontakt med någon i styrelsen, klicka på e-postadressen och sänd ett e-postbrev!

Crister Forslund, Ordförande
Företag: Bilmetro AB
Mobil: 073-232 60 70
crister.forslund@bilmetro.se

Ingrid Johansson, Ledamot
Företag: Rolf Ericson Bil i Dalarna AB
Tel.arb: 023-588 27
Mobil: 070-232 50 48
ingrid.johansson@rebil.se

Christer Fridlund, Ledamot
Företag: ABB AB, Power Grid
Tel.arb: 0240-782 912
Mobil: 070-378 29 12
christer.fridlund@se.abb.com

John Eriksson, Ledamot
Företag: ABB AB PSDC/DCA3
Tel.arb: 0240-782 720
Mobil: 073-050 70 80
john.x.eriksson@se.abb.com

Per Sjödin, Ledamot
Företag: NKT Cables AB
Tel.arb: 023-685 58
Mobil: 070-309 85 58
per.sjodin@nktcables.com

Boris Kullman, Ledamot
Företag: ABB AB
Tel.arb: 0240-782 949
Mobil: 073-832 97 00
boris.kullman@se.abb.com

Per Skalin, Suppleant
Företag: NKT Cables AB
Tel.arb: 023-685 54
Mobil: 076-100 52 18
per.skalin@nktcables.com

Anette Nelefelt, Suppleant
Företag: Dalarnas Försäkringsbolag
Tel.arb: 023-391 15
Mobil: 070-389 31 15
anette.nelefelt@dalarnas.se