Avdelning Syd

Avdelning Syd har cirka 1 500 medlemmar i Skåne och Blekinge.

Vår målsättning är att:

  • Vägledning till våra medlemmar och klubbar i Teknik & Motor Syd.
  • Nätverk för erfarenhetsutbyte. (även utanför föreningen Teknik & Motor)
  • Skall arbeta för att vara kända av våra medlemmar.
  • Bevaka våra bransch och yrkesfrågor.
  • Vara en röst för att påverka, centralt, förening och förbund.

Styrelse och funktionärer

Vid senaste årsmötet valdes följande styrelse. Du som vill ha kontakt med någon i styrelsen eller delta i nätverket, klicka på e-postadressen och skicka ett mejl.

Ann-Marie Persson, ordförande
0709-56 09 29
annmarie.persson@gmail.com

Jesper Johansson, sekreterare
0706-67 12 68
jjohan38@hotmail.com

Christer Nilsson, ledamot
0708-53 50 20
christer@savehyr.se

Morgan Svensson, ledamot
0706-00 74 72
morgansvensson13@hotmail.com

Roger Jönsson, ledamot
0455-55 911
roger.jonsson@nkt.com

Jens Fredin Olsson, ledamot
0431-85 251
jens.fredin.olsson@lindab.se

Katharina Anderberg, ledamot
010-497 21 04
katharina.anderberg@bilia.se

Shaip Selimi, suppleant
010-497 95 03
shaip.selimi@bilia.se

Johan Malmström, suppleant
045-55 58 90; 0768-30 99 10
johan.malmstrom@nkt.com

Britta Serup, suppleant
0733-33 35 46
britta.serup@volvocars.com

Mikael Petersson, suppleant
073 434 24 38                                                mikael.x.petersson@saabgroup.com