Avdelning Mellansverige

Avdelning Mellansverige har cirka 1 050 medlemmar. Avdelningens verksamhetsområde är Värmland, Örebro och Västmanlands län.

Verksamheten består av kontaktskapande genom

  • styrelsemöten
  • företagsbesök
  • medlemskontakter
  • nätverk
  • demokrati

Styrelse och funktionärer

Vid senaste årsmötet valdes följande styrelse. Du som vill ha kontakt med någon i styrelsen, klicka på e-postadressen och sänd ett e-postbrev!

Rolf Svensson, ordförande
Företag: Valmet AB  Karlstad
Mobil: 073-041 00 81
rolf.h.svensson@valmet.com

Benny Petersen, vice ordförande
Företag: GKN Köping
Telefon: 0221-76 24 44
benny.petersen@gkndriveline.com

Mikael Milebacke, ledamot
Företag: ABB Västerås
Telefon: 021-32 91 88
mikael.milebacke@se.abb.com

Marie Larsson, ledamot
Företag: GKN Köping
Telefon: 0221-76 25 14
marie.larsson@gkndriveline.com

Daniel Johansson, ledamot
Företag: OSO manufacturing Åmål
Telefon: 070-593 11 43
daniel.johansson@osomanufacturing.com

Lars Sundkvist, ledamot
Företag: Volvo powertrain Köping
Telefon: 0221-45 76 47
lars.sundkvist@volvo.com

Sirkka Lövdahl, ledamot
Företag: System air Skinnskatteberg
Telefon: 0222-441 48
silo@systemair.se

Lenny Larsson, ledamot
Företag: ABB Västerås
Telefon: 021-328 547
lenny.larsson@se.abb.com

Martin Thored, ledamot
Företag: Enics Västerås
Telefon: 070-971 31 23
martin.thored@enics.com